Hoe zit dat nu met de Nachtvis-/ Derde hengeltoestemming?

terug naar overzicht

Donderdag, 18 januari 2024

Regelmatig worden in onze kolk mensen aangetroffen die willen nachtvissen of die met drie hengels vissen. Beide zijn echter niet toegestaan in de kolk. Nachtvissen mag in de gemeente Arnhem alleen maar in de Nederrijn. Daarnaast mag je in de Rijkerswoerdse plassen (gemeente Overbetuwe) ook nachtvissen in een bepaalde periode van het jaar. Maar wat zijn nu precies de regels van het nachtvissen of het vissen met drie hengels? Klik op 'lees verder' voor meer informatie!

Voor het nachtvissen heb je – náást de VISpas – de NachtVIStoestemming nodig. Wil je in Nederland met drie hengels vissen, dan heb je de Derde Hengeltoestemming nodig. Beide zijn online te bestellen op de website van Hengelsportfederatie Midden Nederland

Nachtvissen
Nachtvissen is toegestaan in alle wateren met het symbool in de Gezamenlijke Lijst van Nederlandse VISwateren en de VISplanner. Onder ‘nachtvissen’ wordt verstaan: het vissen van twee uur na zonsondergang tot één uur voor zonsopkomst. In natuurgebieden kunnen afwijkende regels gelden!

Derde hengel symbool
Ook wordt er in de Gezamenlijke Lijst van Nederlandse VISwateren of Visplanner met een symbool  aangegeven of er met een derde hengel mag worden gevist. Zie je dit symbool dan mag je – als je in het bezit bent van de VISpas en de Derde Hengeltoestemming – met een derde hengel vissen in het betreffende water.

Zie je de symbolen niet staan bij een water waar je wil vissen, dan is nachtvissen of het vissen met drie hengels dus niet toegestaan!

Schuilgelegenheid
De wateren waar het gebruik van een schuilmiddel is toegestaan zijn in de Gezamenlijke Lijst van Nederlandse VISwateren voorzien van dit symbool . Voor de wateren waar dit symbool niet bij staat, is het onbekend of niet toegestaan om een schuilmiddel te gebruiken. Om er achter te komen of bij deze wateren een schuilmiddel mag worden gebruikt, moet worden gekeken naar wat er in de APV staat.

In de gemeente Arnhem, dus ook in onze kolk, is het echter niet toegestaan om te vissen met een schuilgelegenheid zoals een tent. 

Visplanner
Alle informatie kun je ook terug vinden in de Visplanner. Wist je dat het verplicht is om deze of de Gezamenlijke Lijst van Nederlandse VISwateren altijd bij je te hebben wanneer je gaat vissen?Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies